Köprülü Kanyon,Beşkonak'ta günübirlik rafting turları
Günübirlik rafting turları Rafting yapılabilen ırmaklar Rafting fotoğraf galerisi Rafting fiyatları Köprülü kanyon'da kamp ve gezi organizasyonu İletişim

 
 
Beşkonak - Köprülü kanyon rafting parkuru

Köprülü kanyon rafting başlangıç noktası

Melen çayı'nda rafting turu için alınış bölgeleri ;

- İstanbul Sultanahmet

- İstanbul taksim Meydanı

- İstanbul Kadıköy Meydanı

- Kartal

- Gebze

- Körfez

- İzmit

- Sapanca

- Sakarya

- Adapazarı

- Düzce

- Akçakoca

- Bolu

- Ankara Kızılay Meydanı

 

 

Melen Çayı rafting acentası

 

Melen Çayı rafting şirketi

 

Melen Çayı rafting firması

 

 

DİĞER NEHİRLERİMİZ ve RAFTİNG SPORU :

 

KÖPRÜLÜ KANYON RAFTİNG TURU İÇİN TIKLAYINIZ....

 

ZAMANTİ ÇAYI RAFTİNG TURU İÇİN TIKLAYINIZ...»

 

ÇORUH NEHRİ RAFTİNG TURU İÇİN TIKLAYINIZ...»

 

ALARA ÇAYI RAFTİNG TURU İÇİN TIKLAYINIZ...»

 

EŞEN ÇAYI RAFTİNG TURU İÇİN TIKLAYINIZ...»

 

MELEN ÇAYI RAFTİNG TURU İÇİN TIKLAYINIZ...»

 

FIRTINA DERESİ RAFTİNG TURU İÇİN TIKLAYINIZ...»

 

MELEN ÇAYI'NDA RAFTİNG ORGANİZASYONU - DÜZCE / CUMAYERİ

İstanbul - Gebze - Kocaeli - İzmit - Sakarya - Düzce - Akçakoca - Bolu - Cumayeri

MELEN ÇAYI'NDA RAFTİNG :

Melen Çayı'nda Rafting, 7 'den 70 'e yüzme bilen ve sağlık sorunu olmayan herkesin deneyebileceği ve ömründe ez az bir kez mutlaka denemesini tavsiye ettiğimiz, eğlenceli, adrenalin ve heyecanı yüksek günlük bir doğa turudur.

 

Melen Çayı'nda yapacağınız rafting sayesinde, şehrin bunaltıcı ve gürültülü ortamından kaçıp kendinizi yemyeşil doğa harikası bir kanyonun ortasında akıp giden, serin buz gibi azgın sulara bırakıp bunaltıcı sıcak havadan biraz olsun uzak kalıp ruhunuzu dinlendirip yenileyebilirsiniz.

 

Melen Çayı derin kanyonların içinden akması özelliğiyle ziyaretçilere nefes kesici doğa manzaralarını seyretme imkanı da sunmaktadır.


Firmamız, zorluk derecesi 1, 2, 3 olan Türkiye'nin en önemli Rafting parkurlarından biri olan Melen Çayı'nda İstanbul ve Ankara'dan düzenli olarak yaz kış rafting organizasyonları ve turları yapmaktadır...

Rafting turlarımız, 8-10 kişilik şişme botlarda yabancı dil bilen profesyonel rafting rehberlerimiz eşliğinde yapılmaktadır...

 

Melen Çayı rafting tur proğramı için tıklayınız...

 

Melen Çayı rafting tur proğramı için tıklayınız... ( Cumayeri, Dokuzdeğirmen, Düzce, Akçakoca, İstanbul, Ankara, Sakarya, Adapazarı, Kocaeli, Bolu )


Daha Büyük Görüntüle

 

Melen çayı, Düzce ilinin bir akarsuyudur. Havzasının %80'i Düzce ili sınırlarında kalır.Havza genişliği 2317 km²'dir. Aşağı kesimlerinde Düzce-Sakarya sınırını oluşturur.

Melen Çayı ismini bulunduğu köyden alır.

 

Özellikle 2001 yılında şehrin Kocaali ilçesi Ortaköy beldesinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan projeyle büyük önem kazanmıştır.

Bu projeyle Melen çayın'ın İstanbul'a su sağlaması hedeflenmektedir.

Bu amaçla yapılacak, 50 yıl ömür biçin baraj Kocaali ilçesinin 5 köyünü (Ortaköy, Cuma Mahallesi, Beyler, Karalar, Köyyeri) sular altında bırakacaktır. Baraj ve tüm işletmeler Sakarya ili Kocaali ilçesinde olması, Düzce'den sular altında hiç bir köy kalmamasına rağmen İSKİ ısrarla projenin Düzce'de bulunduğunu işlemektedir.


Melen çayı Yığılca ilçe sınırları içinden doğar güneyden Efteni gölüne dökülen Uğur suyunu, Sığırlık, Samandere ve Torkul, doğudan Asar deresini, batıdan da Adapazarı Akyazı yönünden gelen Aksu deresini alır. Efteni gölünden çıkarak kuzeye yönelir. Lâhna deresinide aldıktan sonra Karadenize ulaşır. Baraj alanında yıllık ortalama akım 1 599,42 hm³/yıldır. Bu suyun %67'si proje kapsamında İstanbul'a kanalize edilecek, 2040 yılına kadar kentin su ihtiyacını karşılayacaktır.


Akçakoca Melenağzı köyünden denize dökülür. Bu akarsu üzerinde Düzce-Yığılca arasına Hasanlar Barajı kurulmuştur. Bu baraj sulama amaçlı yapılmış olup sonradan hidroelektrik üretimine geçilmiştir. Bu dere adını Melenagzı köyünden alır.

Melenağzı merkezi bir köy olmakla birlikte büyük ilgi görmektedir. .

Melen Çayı'ndaki rafting turlarımız, 1 veya 2 kişilik KANO adı verilen botlarda veya 8-10 kişilik şişme botlarda veya yabancı dil bilen profesyonel rafting rehberlerimiz eşliğinde yapılmaktadır.

 

Köprüçay Çay Rafting Dalaman Çayı Rafting Zamanti Nehri Rafting Çoruh Nehri Rafting Alara Çayı Rafting   Gevne Çayı Rafting Dragon ( Anamur ) Çayı Rafting  Ermenek Çayı Rafting Göksu Nehri Rafting Manavgat Irmağı Rafting Melen Çayı Rafting  Fırtına Nehri Rafting Altıparmak(BARHAL)Nehri Rafting

 

 

Anasayfa  Nehirlerimiz Dalaman'da Rafting Fotoğraflar Dalaman Kamping & Rafting Paketleri Nehir Kayağı Dalaman Kano Rafting Dalaman'da Rafting RehberiDalaman Çayı Restaurant Dalaman Çayı Rafting Turu için Bölgelereden Alınış Saatleri Dalaman Çayı Rafting Proğramı Dalaman Çayı Ulaşım Rafting EkipmanlarıDalaman Çayı Kamping Dalaman Çayı Rafting Fiyatları İlanlar Rezervasyon  İletişim

          Copyright © 2000 - 2012   DÜZCE MELEN ÇAYI KANO RAFTİNG TURLARI ve ÇADIR KAMP HİZMETLERİ FİRMASI