Köprülü Kanyon,Beşkonak'ta günübirlik rafting turları
Günübirlik rafting turları Rafting yapılabilen ırmaklar Rafting fotoğraf galerisi Rafting fiyatları Köprülü kanyon'da kamp ve gezi organizasyonu İletişim

 
 
Beşkonak - Köprülü kanyon rafting parkuru

Köprülü kanyon rafting başlangıç noktası

zamanti çayı

zamanti çayı rafting

zamanti çayı rafting turu

NEVŞEHİR KAPADOKYA ZAMANTI NEHRİ'NDE RAFTİNG TURLARI ORGANİZASYONU

ZAMANTI IRMAĞI : Zamantı Irmağı , Seyhan Nehri'nin batı ve Toros Dağları arasında akan en büyük koludur.Zamantı Çayı'nın zorluk seviyesi 3'tür. Irmağın Yahyalı ilçesinden geçen kısmında, son yıllarda zorluk seviyesi 5-6 olan bir parkur belirlenmiş olup bu parkur profesyonel raftingcilere hitap etmektedir. Kayseri-Pınarbaşı ilcesinde bulunan 1500 metre yükseklikteki Uzunyayla'nın Şerefiye köyünden doğar. Zamantı suyu daha sonra Kayseri'nin Pınarbaşı, Tomarza, Develi, Yahyalı ilçelerinden geçer ve Adana'ya 80 km kala Aladağ ilçesinin Akinek Dağı yamaçlarında Göksu ırmağıyla birleşerek Seyhan Nehri'ni oluşturur.

Tahtalı Dağları'nın bütün batı kısmını oluşturan ve yolu boyunca dar ve derin vadiler içinde akan Zamantı Irmağı, Boran, Çermişek, Kuş, Tahtacık, Bercan, Tahtalı mezar, Kuru ve Alagöz gibi çay ve dereleri de sularına katar.

Rafting Yağış alanı yaklaşık 8.700 km² olan Zamantı Irmağı’nın ortalama yıllık akımı 65603 m³ tür. Irmağın en yüksek debisi saniyede 970 m³’e bu sıradaki su derinliği 410 cm’ye kadar çıkmaktadır. Akıttığı en az su miktarı saniyede 29 m³ olarak ölçülen Zamantı Irmağı’nın bu sıradaki su düzeyinin de 1 m. düştüğü gözlenmiştir.

Zamantı suyu Türkiye'nin rafting yapılan en önemli ırmaklarından birisidir.Zamantı Irmağı, Nisan-Eylül arasında rafting sporuna elverişli.

 
Parkur : Zamantı Irmağı'nın Yahyalı İlçesi sınırları içinde kalan Yeşilköy'den başlayan rafting parkuru, 18 kilometre uzunluğa sahip. Su debisi de rafting için oldukça elverişli olan Zamantı, dev kanyonlar arasından geçiyor ve rafting için bu ırmağı tercih edenlere eşsiz doğal güzellikleri görme olanağı sağlıyor. Biri 78, dişeri 92 metre uzunluğundaki iki doğal köprünün de altından geçen parkur, rafting yapanlara ayrı bir heyecan vererek Kapuzbaşı Şelaleri'nde son buluyor.

Zamanti Nehri'nde kişi ve gruplara özel olarak organize ediyoruz.Günübirlik rafting turlarımıza Kapadokya tatiliniz esnasında " Göreme, Ürgüp, Avanos, Uçhisar, Nevşehir " deki otellerinizden katılabilirsiniz..


 
Tur Günleri : Çarşamba ve Cumartesi

 

Köprüçay Çay Rafting Dalaman Çayı Rafting Zamanti Nehri Rafting Çoruh Nehri Rafting Alara Çayı Rafting   Gevne Çayı Rafting Dragon ( Anamur ) Çayı Rafting  Ermenek Çayı Rafting Göksu Nehri Rafting Manavgat Irmağı Rafting Melen Çayı Rafting  Fırtına Nehri Rafting Altıparmak(BARHAL)Nehri Rafting

 

Anasayfa  Nehirlerimiz Fotoğraflar Kamping & Rafting Paketleri Nehir Kayağı Kano Rafting RehberiRestaurant Rafting Turu için Bölgelereden Alınış Saatleri Rafting Proğramı Ulaşım Rafting EkipmanlarıKamping Rafting Fiyatları Rezervasyon  İletişim

          Copyright © 2000 - 2012  NEVŞEHİR KAPADOKYA ZAMANTİ NEHRİ KANO RAFTİNG VE DOĞA SPORLARI HİZMETLERİ - KAPADOKYA